Supra Sp. z o.o.

81-506 Gdynia,

ul. Stryjska 24 

 

 

NIP: 586-224-99-35

REGON: 220959212

KRS: 0000348808

 

 

Kondycja fizyczna w czasie pandemii. Ryzykowna nadinterpretacja hasła "Zostań w domu". 

 

Tematem numer jeden ostatnich miesięcy jest globalna sytuacja związana z zachorowaniami na COVID-19. Mimo tego, iż zakażonych osób do chwili obecnej było w Polsce ponad 30 tys., a na świecie zanotowano już prawie 9 mln. przypadków, to skutki wywołane przez SARS-CoV-2 dotyczą praktycznie każdego z nas. Wiele sfer naszego życia uległo drastycznej zmianie, praktycznie z dnia na dzień.

 

Na każdym kroku spotykamy się z przekazem, abyśmy pozostali w domach. Obawa o nasze zdrowie jest uzasadniona, lecz błędem może okazać się potraktowanie tematu wybiórczo, szczególnie w długim okresie. Nie możemy zapominać, iż sprawność to szeroka perspektywa, badana nie tylko przy pomocy testów na obecność koronawirusa,

Psychika dotknięta brakiem możliwości kontaktu z bliskimi, czy kondycja fizyczna pogarszająca się z każdym dniem pozbawionym odpowiedniej dawki ruchu stają się coraz powszechniej występującymi problemami. 

 

Przeanalizujmy dokładniej obszar aktywności fizycznej, która według niektórych źródeł może przyczyniać się do ograniczania negatywnych skutków pandemii.  

Jednak WHO ( 2020 r) podkreślił, że „regularna aktywność fizyczna przynosi korzyści zarówno ciału, jak i umysłowi. Może obniżyć wysokie ciśnienie krwi, pomóc w utrzymaniu wagi i zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy typu 2 i różnych nowotworów. ”  

20 czerwca 2020